Jakie są kary za wyrzucanie elektroniki do śmieci?
- Szczegóły
Obecnie przykładamy coraz większą wagę do tego, w jaki sposób sortować śmieci oraz do jakich pojemników je wyrzucać. Nadal jednak zdarzają się sytuacje, w których śmieci trafiają w nieprzeznaczone do tego miejsca, za co nałożone mogą być naprawdę wysokie kary.
Za umieszczenie elektrośmieci w zwykłym śmietniku bądź porzucenie ich w innym niedozwolonym miejscu możemy otrzymać karę grzywny w wysokości nawet 5000 zł.
Problem powstawania elektrośmieci jest ogromny. W roku 2019 ich ilość szacowano na 300 tysięcy ton. Jak wiadomo nie można ich wyrzucić do dowolnego zbiornika na śmieci. Jednak czy jest to wystarczający powód do tego, by lądowały w miejscach do tego nieprzeznaczonych?
Co zrobić ze zużytą lub zepsutą elektroniką, której chcemy się pozbyć?
Posiadanie coraz większej ilości sprzętów elektronicznych stało się swego rodzaju trendem. A im więcej posiadamy, tym częściej zdarza się, że urządzenia nam się psują lub po prostu przestają być potrzebne. Na szczęście „moda” na elektronikę spowodowała, że coraz więcej odpadów tego typu poddaje się utylizacji bądź recyklingowi. W naszym skupie chętnie przyjmiemy wszelkie materiały pochodzenia elektronicznego. Możecie Państwo do nas przynieść zużyte telefony komórkowe, komputery stacjonarne oraz laptopy, a także akcesoria (na przykład procesory, płyty główne czy pamięć RAM).
Zgłoszenie się z elektrośmieciami do skupu rozwiązuje kłopot związany z niepewnością, co zrobić z niepotrzebnym sprzętem, jednocześnie pozwala żyć w zgodzie z własnym sumieniem oraz środowiskiem.
Na czym polega recykling elektrośmieci?
Istnieje ryzyko, że z elektronicznych śmieci mogą wydostawać się toksyczne substancje, które trafiają do atmosfery. Żeby temu zapobiec wykonujemy recykling, podczas którego demontujemy urządzenia, dzieląc je na poszczególne odpady, między innymi szkło, metale, tworzywa sztuczne czy elementy niebezpieczne. Część z podzespołów może być wykorzystana ponownie. Dzięki temu z pomocą naszych klientów przyczyniamy się do ograniczenia nadmiernej produkcji kolejnych (takich samych) elementów oraz ograniczamy przedostawanie się toksyn do atmosfery.